Feminist Bellek feminist teori ve politikanın önemli kavramlarını, terimlerini, tartışmalarını, kampanyalarını ve deneyimlerini açıklayıcı, tanıtıcı ve bilgilendirici bir biçimde bir araya getiren bir mecra. Belleğimizi sizlerin katkılarıyla büyütmek istiyoruz. Şimdiye kadar yazılmış başlıklar dışında bize yazı göndermek isteyenler için bir mini kılavuz hazırladık.

  • Feminist Bellek’te yayınlanacak metinler ele alınan başlığa dair genel bir çerçeve çizmeli; feminist bir perspektiften, açık, anlaşılır ve olabildiğince nesnel bir dille yazılmalı.
  • Feminist Bellek’te yer alan metinlerin Türkiye’deki gelişmelerden ve mücadelelerden beslenmesini önemsiyoruz. Bu nedenle yazarlardan ele alınan konunun bu topraklardaki çağrışımlarını ve Türkiye’de nasıl yankı bulduğunu mümkün olduğunca göz önünde bulundurmalarını rica ediyoruz. Yine kaleme alınan başlıkla ilgili Türkiye’de yaşanılan belirgin olaylar veya öne çıkan söylemler var ise, bunlara da metin  içinde yer verilmesini tavsiye ediyoruz.
  • Metinlerin kaynakça ve dipnotlar dahil en fazla 1000 kelime olması gerekiyor. Eğer kaynakça kullanacaksanız APA referans sisteminden yararlanmanızı rica ediyoruz.
  • Feminist Bellek’e gönderilen metinler bir editöryal değerlendirme sürecinden geçiriliyor. Yayınlanmaya karar verilen metinlere dair biçimsel ve içeriğe yönelik önerilerimiz olursa yazarlara iletiyoruz. Bu yöntemi birlikte düşünmeye, yazmaya ve tartışmaya imkan veren bir çalışma biçimi olarak görüyoruz.
  • Feminist Bellek cis-erkekler dışındaki yol arkadaşlarımızın yazılarına açıktır.
  • Metinlerinizi bellekfeminist@gmail.com adresine iletebilirsiniz.